Holdturneringer 2020

Turneringsplaner, stillinger og holdkort

Det er besluttet at spille i august/september.
Vi laver 3 eller 4 holdspuljer og suspenderer op-/nedrykning.
Der bliver ikke fundet vindere af divisionerne i 2020.
De nye små puljer bliver geografisk inddelt,
og der tages ikke hensyn til de forskellige divisioner.

Pokalturneringen er aflyst.

Afmeding af hold i 2020 har INGEN konsekvenser for holdene i 2021.

Region Fyn
Hoved FYN   Stillinger 

Ingen slutspil, ingen op- og nedrykning.

Hovedturnering og dagliga slået sammen.

Corona afbud: Hårslev 1, Hårslev 3, Otterup 2, Otterup 3, Otterup 4, Otterup 6, Ejby 1, Hårby 1, Hårby 2, Hårby 4, Hårby 5, Skydebjerg 1, Skydebjerg 2. Skydebjerg 5, Ejby 2, Ejby 3, Ejby 4, Ejby 5, Ejby 6, Ejby 7, Vester Aaby 1, Særslev 1, Særslev 2, Baskerne 2, Baskerne 3.

Stiller ikke op: Otterup 5, Otterup 7, Hårslev 4 (disp.), Hårby 3.

Corona A  Turneringsplan Stilling Aktivisterne 1, Blommenslyst 1, Skydebjerg 3, Skydebjerg B.
Corona B  Turneringsplan Stilling Aktivisterne 4, Otterup 1, Skydebjerg 4, Solsikkerne 1.
Corona C Turneringsplan Stilling Aktivisterne 5, Skydebjerg 7, Solsikkerne 2.
Corona D Turneringsplan Stilling Aktivisterne 6, Skydebjerg 8, Solsikkerne 3.
Corona E Turneringsplan Stilling Aktivisterne 9Blommenslyst 2, Skydebjerg A.
Corona F Turneringsplan Stilling Akademisk, Baskerne, Skydebjerg 6.
     Holdkort

Resultater og kampflytninger:
Susanne Boesen, Månevænget 4, 5592 Ejby.
Tlf. 20 96 18 43 - susboe.28 ¤ gmail.com

Region Storstrøm
Hoved STS   Stillinger

Ingen slutspil, ingen op- og nedrykning.

Corona afbud: Vallø 1 og 2.

Stiller ikke op: Nyserne 2, Langebæk 4. 

Corona A Turneringsplan Stilling Hårlev, Nyserne 3, Langebæk 2, Langebæk 3.
Corona B Turneringsplan Stilling Langebæk 1, Nyserne 1, Vallø 3.
    Holdkort  Resultater og kampflytninger:
Søren L. H. Christensen, Bjerggårdsløkken 33, 5240 Odense NØ
Tlf. 30 28 91 17 - soren
 ¤ krolf.dk
Region Sydvest
Hoved SVE   Stillinger

Ingen slutspil, ingen op- og nedrykning.

Pga. mange Lundsmark-hold i region Sydvest (SVE) har Lundsmark 1 og Slotsbyen 7 fra Sønderjylland (SJY) byttet region.

Corona afbud: Kongeå 1, Petersminde.

Stiller ikke op: Brørup.

Corona A Turneringsplan Stilling Lundsmark 4, Rødding 2, Slotsbyen 7.
Corona B Turneringsplan Stilling Lundsmark 2, Snigskytterne 2, Øster Vedsted 2.
Corona C Turneringsplan Stilling Lundsmark 3, Skrave, Snigskytterne 1.
    Holdkort  Resultater og kampflytninger:
Lene Henriksen, Grønforten 2, Ødis Kroge, 6580 Vamdrup
Tlf. 29 92 91 17 - LH ¤ krolf.dk
Dagliga SVE   Stillinger

Ingen slutspil, ingen op- og nedrykning.

Odin A lånt fra Sønderjylland (SJY)..

Corona afbud: Køllerne A og C, Rødding C og D.

Stiller ikke op: Kongeå A.

Corona D Turneringsplan Stilling Brørup A, Kongeå B, Lundsmark B.
Corona E Turneringsplan Stilling Lundsmark A, Odin A, Rødding B.
    Holdkort Resultater og kampflytninger:
Peder Rasmussen, Favstrupgårdvej 2, Favstrup, 6070 Christiansfeld
Tlf. 23 70 53 25 - 
lpfavstrup ¤ gmail.com
Region Sydøstjylland
Hoved SØJ   Stillinger

Ingen slutspil, ingen op- og nedrykning.

Corona afbud: Christiansfeld 2, Hjerndrup, KØK 1, 3 og 4, Lunderskov 1, 2 og 3, Madholdet 1, 2, 3 og 4, SIS 1 og 4, Skovbo 1, Stepping 1.

Stiller ikke op: KØK 6.

Corona A Turneringsplan Stilling Hullet, KØK 5, Lunderskov 4, VKK 2.
Corona B Turneringsplan Stilling KØK 2, Madholdet 6, VKK 1.
Corona C Turneringsplan Stilling DKK 1, Madholdet 5, ViGo'e 1.
Corona D Turneringsplan Stilling DKK 2, KØK 7, ViGo'e 2.
Corona E Turneringsplan Stilling KØK 9, Seest BK 2, ViGo'e 3.
Corona F Turneringsplan Stilling Seest BK 1, ViGo'e 4, VKK 3.
    Holdkort  Resultater og kampflytninger:
Ole Reeckmann, Humlevænget 6, 6000 Kolding
Tlf. 20 20 75 89 - Ole ¤ olvi.dk
Dagliga SØJ   Stillinger

Ingen slutspil, ingen op- og nedrykning.

Christiansfeld C og D afgivet til Sønderjylland (SJY).

Corona afbud: Christiansfeld B, KHL, Kolding KFUM, KØK A og B, Lunderskov A og B, Madholdet A, Stepping A og B, VKK A.

Corona G Turneringsplan Stilling DKK A, Seest BK A, Skovbo A.
Corona H Turneringsplan Stilling Christiansfeld E, Madholdet B, Seest BK B.
Corona I Turneringsplan Stilling Christiansfeld A, KØK C, Madholdet C.
    Holdkort Resultater og kampflytninger:
Peder Rasmussen, Favstrupgårdvej 2, Favstrup, 6070 Christiansfeld
Tlf. 23 70 53 25 - 
lpfavstrup ¤ gmail.com
Region Sønderjylland
Hoved SJY   Stillinger

Ingen slutspil, ingen op- og nedrykning.

Pga. mange Lundsmark-hold i region Sydvest (SVE) har Lundsmark 1 og Slotsbyen 7 fra region Sønderjylland (SJY) byttet region.

Corona afbud: Agrarerne 3, 4, 6, 7 og 8, Slotsbyen 1, 2, 5 og 6, Tirslund Blå, Gul, 3 og 4.

Corona A Turneringsplan Stilling Lundsmark 1, Odin 3, Slotsbyen 3.
Corona B Turneringsplan Stilling Bevtoft 2, Odin 1, Slotsbyen 4.
Corona C Turneringsplan Stilling Agrarerne 2, Bevtoft 1, Odin 2.
    Holdkort Resultater og kampflytninger:
Lene Henriksen, Grønforten 2, Ødis Kroge, 6580 Vamdrup
Tlf. 29 92 91 17 - LH ¤ krolf.dk
Dagliga SJY   Stillinger

Ingen slutspil, ingen op- og nedrykning.

Region Sønderjylland (SJY) har afgivet Odin A til region Sydvest (SVE), men til gengæld fået Christiansfeld C og D fra region Sydøstjylland (SØJ).

Corona afbud: Agrarerne B, Egen A og B, Odin B og E, Tirslund A.

Corona D Turneringsplan Stilling Christiansfeld C, Odin C, VUF A.
Corona E Turneringsplan Stilling Odin D, Tirslund B, VUF B.
Corona F Turneringsplan Stilling Agrarerne A, Christiansfeld D, Odin F.
    Holdkort Resultater og kampflytninger:
Peder Rasmussen, Favstrupgårdvej 2, Favstrup, 6070 Christiansfeld
Tlf. 23 70 53 25 - 
lpfavstrup ¤ gmail.com
Region Østjylland
Hoved MJØ   Stillinger

Rækken administreret af DGI.

1. div. pulje A Turneringsplan Stilling Norddjurs Krolf 1, Uglerne, Villersø 3, Rønde 3.
1. div. pulje B Turneringsplan Stilling Astrup, Fru T, Villersø 2, Rønde 7.
1. div. pulje C Turneringsplan Stilling Æblehaven, Villersø 1, Sabro 2, Rønde 2.
1. div. pulje D Turneringsplan Stilling Bjerregrav 1, Midtjyderne, Råsted 2, Hammel 1.
1. div. pulje E Turneringsplan Stilling Firkløveret, Hammel 2, Sabro 1, Ulvebanden.
1. div. pulje F Turneringsplan Stilling De Vildfarende, Bjerregrav 2, Norddjurs Krolf 2, Råsted 1.
      Resultater og kampflytninger:
Palle Hjorth, Traneparken 36, Assentoft, 8960 Randers SØ.
Tlf. 23 86 69 05 - pallehjorth ¤ fiberflex.dk
Pokalturneringen
Pokal    

Aflyst pga. Corona

Flere dokumenter

Her er et tip til hvad en holdkaptajn skal bruge,
ud over turneringsplan og holdkort, som står længere oppe på siden.

En frisk kørselsbeskrivelse til årets modstandere,
som nemmest findes via bane link på turneringsplanen eller dette link.

Friske versioner af regler - både Spilleregler (De lange regler) og Turneringsreglement.
Kampseddel i pdf format. En god seddel til at notere slag på.

Man kan finde alt til holdturneringen under menupunktet "Dokumenter" og derefter vælge fanen "Holdkrolf".