Holdturneringer 2018

Turneringsplaner, stillinger og holdkort

Intet vedtaget endnu, hverken med struktur eller puljefordeling.
Holdene i de øverste rækker er fordelt, men der er ingen garanti - ændringer kan forekomme.
De nedre rækker fordeles når tilmeldingsfristen er udløbet 31. marts kl. 23:59.
Op- og nedrykning er afhængig af antal tilmeldte hold, så det vedtages på et møde 1. april.
Holdene er fra 2017 og de står ud for den div. de kommer til at spille i, HVIS de melder sig til i 2018.
Holdene markeres med grøn når de tilmelder sig og rød hvis de melder fra.

Region Fyn
1. div. FYN

Slutspilsplan

Stilling

Nr. 1 i hver pulje til DM slutspil.
Nr. 5 og 6 i puljerne rykker ned.

1. div. pulje A Turneringsplan Stilling Baskerne 2, Hårby 1, Skydebjerg 4, Hårby 3, Ejby 3, Vester Aaby 1.
1. div. pulje B Turneringsplan Stilling Hårby 2, Hårslev 1, Baskerne 3, Hårby 4, Skydebjerg 5, Aktivisterne 1.
    Holdkort  Resultater og kampflytninger:
Søren Lyngdal Christensen, Søndergade 18, 5800 Nyborg, Tlf. 30 28 91 17
sorenkrolf ¤ hotmail.com
2. div. FYN Slutspilsplan
Stilling

De 3 nr. 1 rykker op sammen med bedste 2'er.
Dårligste nr. 5 og alle nr. 6 rykker ned.

2. div. pulje A Turneringsplan Stilling Aktivisterne 4, Ejby 1, Skydebjerg 1, Hårby 5, Otterup 6, Hårslev 3.
2. div. pulje B Turneringsplan Stilling Aktivisterne 9, Otterup 1, Særslev 1, Solsikkerne 3, Ejby 4, Skydebjerg 6.
2. div. pulje C Turneringsplan Stilling Særslev 2, Aktivisterne 5, Aktivisterne 6, Hårslev 2, Blommenslyst 1, Skydebjerg 7.
  Holdkort

Resultater og kampflytninger:
Søren Lyngdal Christensen, Søndergade 18, 5800 Nyborg, Tlf. 30 28 91 17
sorenkrolf ¤ hotmail.com

3. div. FYN Slutspilsplan
Stilling

De ??? nr. 1 rykker op.
Der er ingen nedrykning.

Solsikkerne 1, Solsikkerne 2, Ejby 2, Ejby 5, Ejby 6, Ejby 7, Otterup 2, Otterup 3, Otterup 4, Otterup 5, Skydebjerg 2, Skydebjerg 3.

3. div. pulje A Turneringsplan Stilling  
3. div. pulje B

Turneringsplan

Stilling  
3. div. pulje C Turneringsplan Stilling  
  Holdkort Resultater og kampflytninger:
Søren Lyngdal Christensen, Søndergade 18, 5800 Nyborg, Tlf. 30 28 91 17
sorenkrolf ¤ hotmail.com
Dagliga 1 FYN Slutspilsplan
Stilling

Puljevindere til DM slutspillet.
De nederste hold er altid i nedrykningsfare.

Blommenslyst A, Hårslev A, Skydebjerg B, Aktivisterne A, Vester Aaby B (disp.),  Haarby A, Broby A, Hårslev B, Skydebjerg C, Skydebjerg A/Lagkageholdet (disp.).

 Dagliga 1 A Turneringsplan Stilling  
 Dagliga 1 B Turneringsplan Stilling  
  Holdkort Resultater og kampflytninger:
Lone Jørgensen, Tevringevej 22, 5462 Morud, Tlf. 64 83 12 50 eller mobil 22 33 35 10 
Landbrug22 ¤ gmail.com
Region Hovedstaden
1. div.  HVS Slutspilsplan
 

Nr. 1 til DM slutspil.
De nederste hold er altid i nedrykningsfare.

 Vallø 1, Vesterbro, Østerbro.

1. div. pulje A Turneringsplan Stilling  
  Holdkort Resultater og kampflytninger:
Emil Guddal Larsen, Flynderborgvej 13B, 1.th, 3000 Helsingør, Tlf. 31 65 84 86
emil.guddal.larsen ¤ gmail.com
Region Storstrøm
1. div. STS Slutspilsplan Stilling

Nr. 1 til DM slutspil.
De nederste hold er altid i nedrykningsfare.

Nyserne 1, Nyserne 2, Nyserne 3, Vallø 2, Vallø 3, Langebæk Laila,  Langebæk Bruno, Langebæk Mogens, Møn (disp.).

1. div. pulje A Turneringsplan Stilling  
1. div. pulje B Turneringsplan Stilling  
  Holdkort Resultater og kampflytninger:
Emil Guddal Larsen, Flynderborgvej 13B, 1.th, 3000 Helsingør, Tlf. 31 65 84 86
emil.guddal.larsen ¤ gmail.com
Region Sydjylland
1. div. SJY Slutspilsplan Stilling

Nr. 1 i hver pulje til DM slutspil.
Nr. 5 og 6 i puljerne rykker ned.

1. div. pulje A Turneringsplan Stilling ViGo'e 2, DKK 1, Agrarerne 3, Slotsbyen 5, Snigskytterne 1, KØK 7.
1. div. pulje B Turneringsplan Stilling Bevtoft 1, KØK 2, Lundsmark 1, Tirslund Gul, Agrarerne 2, Slotsbyen 6.
  Holdkort Resultater og kampflytninger:
Lene Henriksen, Grønforten 2, Ødis Kroge, 6580 Vamdrup, Tlf. 29 92 91 17
Lene ¤ krolf.dk
2. div. SJY Slutspilsplan
Stilling

De 4 puljevindere rykker op. 
Nr. 5 og 6 rykker ned.

2. div. pulje A Turneringsplan Stilling KØK 9, Agrarerne 4, Tirslund 3, Slotsbyen 4, Madholdet 4, Odin 1.
2. div. pulje B Turneringsplan Stilling Tirslund Blå, Køllerne 1, Lundsmark 3, Odin 3, Slotsbyen 2, Madholdet 1.
2. div. pulje C Turneringsplan Stilling KØK 5, Kongeå 1, Seest BK 1, Slotsbyen 1, Lundsmark 2, Agrarerne 7.
2. div. pulje D Turneringsplan Stilling Hullet, Odin 2, KØK 4, DKK 2, Hjerndrup, Slotsbyen 3
  Holdkort Resultater og kampflytninger:
Lene Henriksen, Grønforten 2, Ødis Kroge, 6580 Vamdrup, Tlf. 29 92 91 17
Lene ¤ krolf.dk
3. div. SJY Slutspilsplan Stilling

De 5 puljevindere plus de 3 bedste nr. 2 rykker op.
Ingen ned.

Madholdet 3, Agrarerne 5, Agrarerne 6,  Agrarerne 8, Slotsbyen 7, Bevtoft 2, Lundsmark 4, Lunderskov 1, Lunderskov 2, Lunderskov 3, Lunderskov 4, Tirslund 4, Snigskytterne 2,  SIS 1, SIS 2, VKK 1, VKK 3, Seest BK 2,  ViGo'e 1, ViGo'e 3,  Tønder 1, Christiansfeld 2, Rødding 2,  Petersminde, Brørup,  KØK 3.
Ny: VKK 2, Skrave IF

3. div. pulje A Turneringsplan Stilling  
3. div. pulje B Turneringsplan Stilling  
3. div. pulje C Turneringsplan Stilling
3. div. pulje D Turneringsplan Stilling  
3. div. pulje E Turneringsplan Stilling  
  Holdkort
Resultater og kampflytninger:
Ole Reeckmann, Humlevænget 6, 6000 Kolding, Tlf. 20 20 75 89
Ole ¤ olvi.dk
Dagliga 1 SJY Slutspilsplan Stilling

Puljevindere til DM slutspil.
Nr. 5 og 6 rykker ned.

Dagliga 1 A Turneringsplan
Stilling Odin C, Køllerne B, Kongeå A, Tirslund A, Lunderskov B, Christiansfeld C.
Dagliga 1 B Turneringsplan
Stilling Madholdet A  Lundsmark A, KØK C, Køllerne C, Odin A, Egen A.
  Holdkort Resultater og kampflytninger:
Lene Henriksen, Grønforten 2, Ødis Kroge, 6580 Vamdrup, Tlf. 29 92 91 17
Lene ¤ krolf.dk
Dagliga 2 SJY Slutspilplan
Stilling

De 3 nr. 1 rykker op plus bedste 2'er. 
Dårligste nr. 5 og alle nr. 6 rykker ned.

Dagliga 2 A Turneringsplan
Stilling Madholdet C, Odin D, Rødding B, Kolding KFUM, KØK A, DKK A, 
Dagliga 2 B Turneringsplan
Stilling Christiansfeld B, Køllerne A, Madholdet B, Odin F, Agrarerne A, Rødding D.
Dagliga 2 C Turneringsplan
Stilling Odin B, Lunderskov A, Christiansfeld A, Rødding C, Agrarerne B, Egen B.
  Holdkort

Resultater og kampflytninger:
Lene Henriksen, Grønforten 2, Ødis Kroge, 6580 Vamdrup, Tlf. 29 92 91 17
Lene ¤ krolf.dk

 Dagliga 3 SJY Slutspilsplan Stilling

De 2 nr. 1 og de 2 nr. 2 rykker op. 
Ingen nedrykning. 

Christiansfeld D, Christiansfeld E, KØK B, Odin EVKK A, Lundsmark B, VUF A, VUF B, KHL, Kongeå B, Køllerne D.

Dagliga 3 A Turneringsplan
Stilling  
Dagliga 3 B Turneringsplan
Stilling  
  Holdkort Resultater og kampflytninger:
Lene Henriksen, Grønforten 2, Ødis Kroge, 6580 Vamdrup, Tlf. 29 92 91 17
Lene ¤ krolf.dk
Pokalturneringen
Pokal

Turneringsplan

Turneringsplan

Grafisk

Artikel om pokalturneringen.

Tilmeldt SJY: Odin Pokal 1
Tilmeldt FYN: Baskerne Mix

    Pokalkort

Resultater og kampflytninger:
Peter Lyngdal Christensen, Grønforten 2, Ødis Kroge, 6580 Vamdrup, Tlf. 29 93 91 17
peter ¤ krolf.dk

Flere dokumenter

Her er et tip til hvad en holdkaptajn skal bruge, ud over turneringsplan og holdkort, som står længere oppe på siden.

En frisk kørselsbeskrivelse til årets modstandere, som nemmest findes via bane link på turneringsplanen.

Friske versioner af regler - både Spilleregler (De lange regler) og Turneringsreglement.
Eventuelt en fuldstændig Kaptajnsliste (burde dog ikke være nødvendig).

Man kan finde alt til holdturneringen under menupunktet "Dokumenter" og derefter vælge fanen "Holdkrolf".

     

  

Mere krolf

Login

Sponsorer

Klik på logo
Støt vores sponsorer,
de støtter os.