Holdturneringer 2018

Turneringsplaner, stillinger og holdkort

Intet vedtaget endnu, hverken med struktur eller puljefordeling.
Holdene er fra 2017 og de står ud for den div. de sandsynligvis kommer til at spille i, HVIS de melder sig til i 2018.

Region Fyn
1. div. FYN

Slutspilsplan

Stilling

Nr. 1 i hver pulje til DM slutspil søndag den 8. oktober.
Nr. 4 og 5 i puljerne rykker ned.

Hårby 1, Hårby 2, Hårby 3, Hårby 4, Skydebjerg 4, Skydebjerg 5, Baskerne 2, Baskerne 3, Hårslev 1, Ejby 3.

1. div. pulje A Turneringsplan Stilling
1. div. pulje B Turneringsplan Stilling
    Holdkort  Resultater og kampflytninger:
Søren Lyngdal Christensen, Søndergade 18, 5800 Nyborg, Tlf. 30 28 91 17
sorenkrolf ¤ hotmail.com
2. div. FYN Slutspilsplan
Stilling

De 3 nr. 1 rykker op sammen med bedste 2'er.
Nr. 5 rykker ned.

Aktivisterne 1, Aktivisterne 4, Aktivisterne 5, Aktivisterne 6, Aktivisterne 9, Vester Aaby 1, Hårslev 2, Særslev 1, Særslev 2, Otterup 1, Otterup 6, Ejby 1, Ejby 4, Skydebjerg 1, Skydebjerg 7.

2. div. pulje A Turneringsplan Stilling
2. div. pulje B Turneringsplan Stilling
2. div. pulje C Turneringsplan Stilling
  Holdkort

Resultater og kampflytninger:
Søren Lyngdal Christensen, Søndergade 18, 5800 Nyborg, Tlf. 30 28 91 17
sorenkrolf ¤ hotmail.com

3. div. FYN Slutspilsplan
Stilling

De 3 nr. 1 rykker op.
Der er ingen nedrykning.

Solsikkerne 1, Solsikkerne 2, Solsikkerne 3, Hårby 5, Blommenslyst 1, Ejby 2, Ejby 5, Ejby 6, Ejby 7, Otterup 2, Otterup 3, Otterup 4, Otterup 5, Skydebjerg 2, Skydebjerg 3,  Skydebjerg 6, Hårslev 3.

3. div. pulje A Turneringsplan Stilling  
3. div. pulje B

Turneringsplan

Stilling  
3. div. pulje C Turneringsplan Stilling  
  Holdkort Resultater og kampflytninger:
Søren Lyngdal Christensen, Søndergade 18, 5800 Nyborg, Tlf. 30 28 91 17
sorenkrolf ¤ hotmail.com
Dagliga 1 FYN Slutspilsplan
Stilling

Puljevindere til DM slutspillet tirsdag den 3. oktober med vinderne fra Sydjylland.
De nederste hold er altid i nedrykningsfare.

 Blommenslyst A, Hårslev A, Skydebjerg B, Aktivisterne A, Vester Aaby B (disp.),  Haarby A, Broby A, Hårslev B, Skydebjerg C, Skydebjerg A/Lagkageholdet (disp.).

 Dagliga 1 A Turneringsplan Stilling   
 Dagliga 1 B Turneringsplan Stilling   
  Holdkort Resultater og kampflytninger:
Lone Jørgensen, Tevringevej 22, 5462 Morud, Tlf. 64 83 12 50 eller mobil 22 33 35 10 
Landbrug22 ¤ gmail.com
Region Hovedstaden
1. div.  HVS Slutspilsplan  

Nr. 1 til DM slutspil søndag den 8. oktober.
De nederste hold er altid i nedrykningsfare.

 Vallø 1, Vesterbro, Østerbro.

1. div. pulje A Turneringsplan Stilling  
  Holdkort Resultater og kampflytninger:
Emil Guddal Larsen, Flynderborgvej 13B, 1.th, 3000 Helsingør, Tlf. 31 65 84 86
emil.guddal.larsen ¤ gmail.com
Region Storstrøm
1. div. STS Slutspilsplan  Stilling

Nr. 1 til regionsmesterskab og herfra vinderen til DM slutspil søndag den 8. oktober.
De nederste hold er altid i nedrykningsfare.

 Nyserne 1, Nyserne 2, Vallø 2, Langebæk Laila,  Langebæk, Bruno, Langebæk Mogens, Vallø 3, Nyserne 3, Møn (disp.).

1. div. pulje A Turneringsplan Stilling  
1. div. pulje B Turneringsplan Stilling  
  Regionsmesterskab
Holdkort Resultater og kampflytninger:
Emil Guddal Larsen, Flynderborgvej 13B, 1.th, 3000 Helsingør, Tlf. 31 65 84 86
emil.guddal.larsen ¤ gmail.com
Region Sydjylland
1. div. SJY  Slutspilsplan Stilling 

Nr. 1 i hver pulje til DM slutspil søndag den 8. oktober.
Nr. 4 og 5 i puljerne rykker ned.

 DKK 1, Lundsmark 1, Bevtoft 1, KØK 2, KØK 7,  Agrarerne 2,  Agrarerne 3, ViGo'e 2, Snigskytterne 1, Slotsbyen 6.

1. div. pulje A Turneringsplan Stilling  
1. div. pulje B Turneringsplan Stilling  
  Holdkort Resultater og kampflytninger:
Lene Henriksen, Grønforten 2, Ødis Kroge, 6580 Vamdrup, Tlf. 29 92 91 17
Lene ¤ krolf.dk
2. div. SJY Slutspilsplan
Stilling

De 4 puljevindere rykker op. 
Nr. 4 og 5 rykker ned.

KØK 4, KØK 5, KØK 9, Slotsbyen 1, Slotsbyen 5, Tirslund Blå, Tirslund Gul, Tirslund 3, Hullet, Køllerne 1, Odin 2, Odin 3, Kongeå 1, Agrarerne 4, Seest BK 1, Lundsmark 3, DKK 2.

2. div. pulje A Turneringsplan Stilling  
2. div. pulje B Turneringsplan Stilling  
2. div. pulje C Turneringsplan Stilling  
2. div. pulje D Turneringsplan Stilling
  Holdkort Resultater og kampflytninger:
Lene Henriksen, Grønforten 2, Ødis Kroge, 6580 Vamdrup, Tlf. 29 92 91 17
Lene ¤ krolf.dk
3. div. SJY Slutspilsplan Stilling

De 6 puljevindere plus de 2 bedste nr. 2 rykker op.
Ingen ned.

Madholdet 1, Madholdet 3, Madholdet 4, Odin 1, Agrarerne 5,  Agrarerne 6, Agrarerne 7, Agrarerne 8, Slotsbyen 2, Slotsbyen 3, Slotsbyen 4, Slotsbyen 7, Bevtoft 2, Lundsmark 2, Lundsmark 4, Lunderskov 1, Lunderskov 2, Lunderskov 3, Lunderskov 4, Tirslund 4, Snigskytterne 2, Hjerndrup, SIS 1, SIS 2, VKK 1, VKK 3, Seest BK 2, ViGo'e 1,  ViGo'e 3, Tønder 1,  Christiansfeld 2, Rødding 2, Petersminde, Brørup, KØK 3.

3. div. pulje A Turneringsplan Stilling  
3. div. pulje B Turneringsplan Stilling  
3. div. pulje C Turneringsplan Stilling
3. div. pulje D Turneringsplan Stilling  
3. div. pulje E Turneringsplan Stilling  
3. div. pulje F Turneringsplan Stilling  
  Holdkort
Resultater og kampflytninger:
Ole Reeckmann, Humlevænget 6, 6000 Kolding, Tlf. 20 20 75 89
Ole ¤ olvi.dk
Dagliga 1 SJY Slutspilsplan  Stilling

De 2 puljevindere i slutspil tirsdag den 3. oktober med vinderne fra Fyn. 
Nr. 5 og 6 rykker ned.

Lundsmark A, Odin A, Odin C, Køllerne B, Køllerne C, Kongeå A, Madholdet A, Tirslund A, KØK C, Egen A, Lunderskov B, Christiansfeld C.

Dagliga 1 A Turneringsplan
Stilling  
Dagliga 1 B Turneringsplan
Stilling  
  Holdkort Resultater og kampflytninger:
Lene Henriksen, Grønforten 2, Ødis Kroge, 6580 Vamdrup, Tlf. 29 92 91 17
Lene ¤ krolf.dk
Dagliga 2 SJY Slutspilplan
Stilling

De 3 nr. 1 rykker op plus bedste 2'er. 
Nr. 5 rykker ned.

Lunderskov A, Madholdet B, Madholdet C, Odin D, Odin F. Agrarerne A, Agrarerne B, Kolding KFUM, Rødding B, Rødding C,  Rødding D, Christiansfeld A, Køllerne A, Egen B, DKK A.

Dagliga 2 A Turneringsplan
Stilling  
Dagliga 2 B Turneringsplan
Stilling  
Dagliga 2 C Turneringsplan
Stilling  
  Holdkort

Resultater og kampflytninger:
Lene Henriksen, Grønforten 2, Ødis Kroge, 6580 Vamdrup, Tlf. 29 92 91 17
Lene ¤ krolf.dk

 Dagliga 3 SJY Slutspilsplan Stilling

De 3 nr. 1 rykker op. 
Ingen nedrykning. 

Christiansfeld B, Christiansfeld D, Christiansfeld E, KØK A, KØK B, Odin B, Odin E, VKK A, Lundsmark B, VUF A, VUF B, KHL, Kongeå B, Køllerne D.

Dagliga 3 A Turneringsplan
Stilling  
Dagliga 3 B Turneringsplan
Stilling  
Dagliga 3 C Turneringsplan Stilling   
  Holdkort Resultater og kampflytninger:
Lene Henriksen, Grønforten 2, Ødis Kroge, 6580 Vamdrup, Tlf. 29 92 91 17
Lene ¤ krolf.dk
Pokalturneringen
Pokal

Turneringsplan

Turneringsplan

Grafisk

Artikel om pokalturneringen.

Tilmeldt SJY: 
Tilmeldt FYN:
Tilmeldt HVS:

    Pokalkort

Resultater og kampflytninger:
Peter Lyngdal Christensen, Grønforten 2, Ødis Kroge, 6580 Vamdrup, Tlf. 29 93 91 17
peter ¤ krolf.dk

Flere dokumenter

Her er et tip til hvad en holdkaptajn skal bruge, ud over turneringsplan og holdkort, som står længere oppe på siden.

En frisk kørselsbeskrivelse til årets modstandere, som nemmest findes via bane link på turneringsplanen.

Friske versioner af regler - både Spilleregler (De lange regler) og Turneringsreglement.
Eventuelt en fuldstændig Kaptajnsliste (burde dog ikke være nødvendig).

Man kan finde alt til holdturneringen under menupunktet "Dokumenter" og derefter vælge fanen "Holdkrolf".

     

  

Mere krolf

Login

Sponsorer

Klik på logo
Støt vores sponsorer,
de støtter os.