Pokal Runde 1 (i regionerne)      : Kun Sydjylland og Fyn.
Pokal Runde 2 (i regionerne)      : Alle regioner.
Pokal Runde 3 (geografisk)          : Sydjylland 9 hold, Fyn 4 hold, Midtjylland Øst 2 hold og Hovedstaden 1 hold. 
Denne runde er lettere geografisk styret.
Pokal Runde 4 (landsdækkende): Ren lodtrækning uanset geografi.
Pokal semifinale og finale          : Spilles på neutral bane og der er lodtrækning på dagen.


 

Runde 1

Turneringsplan runde 1 pokalturneringen

Kamp

Dato

Dag

Kl.

Hjemme

Ude

Resultat

Region Nordjylland øst

Ingen hold tilmeldt

Region Nordjylland vest

Ingen hold tilmeldt

Region Midtjylland øst

Alle hold går direkte til 2. runde

Region Midtjylland vest

Ingen hold tilmeldt.

Region Sydjylland

1.1

Lørdag

12/5

14:00

KØK 7

KØK 8

8-8 (369-386)

1.2

Onsdag

4/5

19:00

ViGo’e P

ViGo’e 3

16-0

1.3

Lørdag

12/5

19:00

KØK 1

KØK 5

0-16

1.4

Lørdag

21/5

14:00

Bjert Strand 1

Agrarerne 3

7-9

1.5

Lørdag

21/5

14:00

Agrarerne 2

DKK P

6-10

1.6

Lørdag

21/5

14:00

Lunderskov P2

KØK Pokal

11-5

1.7

Lørdag

21/5

14:00

Christiansfeld 1

Lunderskov P3

12-4

1.8

Lørdag

21/5

14:00

SIS 4

Agrarerne 7/8

7-9

1.9

Lørdag

21/5

14:00

Kongeå 1

KØK 2

5-11

Resten direkte til 2. runde

Region Fyn

1.10

Lørdag

21/5

14:00

Hårby 3

Skydebjerg 1

13-3

1.11

Lørdag

21/5

14:00

Win-Win 1

Aktivisterne 1

1-15

Region Storstrøm

Ingen hold tilmeldt

Region Sjælland

Ingen hold tilmeldt

Region Hovedstaden

Alle hold går direkte til 2. runde

Kampene skal være færdigspillet senest søndag den 29. maj


Runde 2

Turneringsplan runde 2
pokalturneringen

Kamp

Dato

Dag

Kl.

Hjemme

Ude

Resultat

Region Nordjylland øst

Ingen hold tilmeldt.

Region Nordjylland vest

Ingen hold tilmeldt.

Region Midtjylland øst

2.01

Lørdag

25/6

14:00

Villersø 2

Kuglerne 1

7-9

2.02

Lørdag

25/6

14:00

Kuglerne 2

Villersø 1

4-12

Region Midtjylland vest

Ingen hold tilmeldt.

Region Sydjylland

2.03

Onsdag

22/6

19:00

Agrarerne 3

Madholdet 3

11-5

2.04

Søndag

19/6

13:00

KØK 4

KØK 2

10-6

2.05

Onsdag

1/6

19:00

KØK 5

Christiansfeld 1

9-7

2.06

Tirsdag

21/6

19:00

Lunderskov P2

DKK P

7-9

2.07

Lørdag

25/6

14:00

Bjert Strand 2

Agrarerne 7/8

8-8 (370-365)

2.08

Tirsdag

21/6

19:00

Lunderskov P1

Tirslund P

10-6

2.09

Tirsdag

7/6

19:00

Lundsmark Pokal

KØK 7

11-5

2.10

Mandag

27/6

19:00

KØK 3

ViGo'e P

9-7

2.11

Lørdag

25/6

14:00

Idylparken 2

KØK 9

10-6

Region Fyn

2.12

Lørdag

25/6

14:00

Aktivisterne 1

Hårby 3

11-5

2.13

Lørdag

11/5

18:00

Hårby 4

Hårby 1

6-10

2.14

Lørdag

25/6

14:00

Hårby 2

Baskerne Mix

8-8
355-351

2.15

Lørdag

25/6

14:00

Særslev 2

Skydebjerg A

10-6

Region Storstrøm

Ingen hold tilmeldt.

Region Sjælland

Ingen hold tilmeldt.

Region Hovedstaden

2.16

Lørdag

25/6

14:00

Østerbro 1

VeKK

10-6

Kampene skal være færdigspillet senest lørdag den 2. juli


Runde 3

Turneringsplan runde 3
pokalturneringen (16 hold)

Kamp

Dato

Dag

Kl.

Hjemme

Ude

Resultat

3.1

Lørdag

30/7

14:00

Østerbro 1

Hårby 1

11-5

3.2

Lørdag

6/8

14:00

Kuglerne 1

Villersø 1

8-8
(457-456)

3.3

Lørdag

6/8

14:00

Idylparken 2

DKK P

8-8
(355-359)

3.4

Lørdag

6/8

14:00

KØK 3

Agrarerne 7/8

9-7

3.5

Lørdag

6/8

14:00

Lundsmark Pokal

Agrarerne 3

7-9

3.6

Lørdag

6/8

10:00

KØK 5

Særslev 2

14-2

3.7

Lørdag

6/8

14:00

KØK 4

Baskerne Mix

14-2

3.8

Lørdag

6/8

14:00

Lunderskov P1

Aktivisterne 1

9-7

Kampene skal være færdigspillet senest søndag den 14. august


Runde 4

Turneringsplan runde 4
pokalturneringen (8 hold)

Kamp

Dato

Dag

Kl.

Hjemme

Ude

Resultat

4.1

Fredag

26/8

18:30

KØK 5

Østerbro 1

12-4

4.2

Lørdag

27/8

14:00

Villersø 1

Agrarerne 3

5-11

4.3

Lørdag

27/8

14:00

Lunderskov P1

KØK 3

16-0

4.4

Fredag

2/9

18:30

Idylparken 2

KØK 4

11-5

Kampene skal være færdigspillet senest lørdag den 3. september


Runde 5 og 6

Turneringsplan runde 5 og 6
pokalturneringen (4 og 2 hold)

Kamp

Dato

Dag

Kl.

Hold 1

Hold 2

Resultat

Pokalsemifinale på neutral bane

Deltagende hold: KØK 5, Lunderskov P1, Agrarerne 3, Idylparken 2

5.1

Lørdag

10/9

13:00

KØK 5

Agrarerne 3

11 - 5

5.2

Lørdag

10/9

13:00

Idylparken 2

Lunderskov P1

12 - 4

Pokalfinale på neutral bane

6.1

Lørdag

10/9

15:00

Idylparken 2

KØK 5

12 - 4

Kampene i disse 2 runder kan IKKE flyttes.
Lodtrækning på selve dagen.

 

Her er et link til Joan B. Rasmussens rapport fra finalen.

Login

Krolfermenu

Sponsorer

Klik på logo
Støt vores sponsorer,
de støtter os.