Holdturneringer 2016

Turneringsplaner, stillinger og holdkort

Region Fyn
1. div. FYN

Slutspilsplan

Stilling

Nr. 1 i hver pulje til DM slutspil.
Nr. 4 og 5 i puljerne rykker ned.

1. div. pulje A Turneringsplan
Stilling Hårby 2,  Hårslev 1, Baskerne 3, Særslev 2, Aktivisterne 4.
1. div. pulje B Turneringsplan
Stilling Baskerne 2, Aktivisterne 9,  Aktivisterne 3, Akademisk Kugleklub( SDU Krolf), Hårby 4.
  Slutspil   Resultater og kampflytninger:
Søren Lyngdal Christensen, Søndergade 18, 5800 Nyborg, Tlf. 30 28 91 17
sorenkrolf ¤ hotmail.com
2. div. FYN Slutspilsplan
Stilling

De 3 nr. 1 rykker op sammen med bedste 2'er.
Nr. 5 rykker ned.

2. div. pulje A Turneringsplan
Stilling Hårby 1, Otterup 1, Ejby 1, Aktivisterne 6, Skydebjerg 5.
2. div. pulje B Turneringsplan
Stilling Skydebjerg 4, Særslev 1, Hårby 3, Hårslev 2, Aktivisterne 5.
2. div. pulje C Turneringsplan
Stilling Aktivisterne 1, Solsikkerne 3, Skydebjerg 1, V. Aaby 1, Ejby 5.
  Slutspil Extra op 

Resultater og kampflytninger:
Søren Lyngdal Christensen, Søndergade 18, 5800 Nyborg, Tlf. 30 28 91 17
sorenkrolf ¤ hotmail.com

3. div. FYN Slutspilsplan Stilling

De 3 nr. 1 rykker op.
Der er ingen nedrykning.

3. div. pulje A Turneringsplan
Stilling Ejby 3, Skydebjerg 2, Solsikkerne 1, Otterup 3, Ejby 4.
3. div. pulje B

Turneringsplan

Stilling Otterup 5, Blommenslyst 1, Otterup 4, Skydebjerg 6, Ejby 2. 
3. div. pulje C Turneringsplan
Stilling Hårby 5, Ejby 6, Otterup 2, Skydebjerg 3, Solsikkerne 2. 
  Slutspil   Resultater og kampflytninger:
Søren Lyngdal Christensen, Søndergade 18, 5800 Nyborg, Tlf. 30 28 91 17
sorenkrolf ¤ hotmail.com
Dagliga 1 FYN Slutspilsplan
Stilling

Puljevinderen til DM slutspillet.
Nr. 5 og 6 rykker ned.

  Turneringsplan
  Aktivisterne A, Hårslev A, Hårslev B, Skydebjerg B, Hårby A, Vester Aaby A. 
Vester Aaby A ekstraordinært rykket op.
  Slutspil   Resultater og kampflytninger:
Lone Jørgensen, Tevringevej 22, 5462 Morud, Tlf. 64 83 12 50 
Landbrug22 ¤ gmail.com
Dagliga 2 FYN  
Stilling

Nr. 1 og 2 rykker op.
Ingen nedrykning.

  Turneringsplan   Broby A,  Blommenslyst A, Særslev/Win-Win, Skydebjerg A/Lagkageholdet (disp.)Hårslev C (disp.), Vester Aaby B (disp.)
      Resultater og kampflytninger:
Lone Jørgensen, Tevringevej 22, 5462 Morud, Tlf. 64 83 12 50 
Landbrug22 ¤ gmail.com
Region Hovedstaden
1. div.  HVS Slutspilsplan
Stilling Nr. 1 til DM slutspil.
De nederste hold er altid i nedrykningsfare.
   Turneringsplan
  Hornsherred, Vallø 1, Vesterbro, Østerbro.
  Slutspil   Resultater og kampflytninger:
Michael Lolk Jensen, Absalonsgade 30a st. th., 1658 København V, Tlf. 29 76 05 44
Mich.lolk ¤ hotmail.com
Region Storstrøm
1. div. STS  Slutspilsplan Stilling Nr. 1 til regionsmesterskab og herfra vinderen til DM slutspil.
Hvis der deles i 1. og 2. div. næste år, deles puljerne på midten.
1. div. pulje A Turneringsplan
Stilling Nyserne 1, Vallø 2, Langebæk Mogens, Vordingborg 2. 
1. div. pulje B Turneringsplan
Stilling Vallø 3, Nyserne 2, Langebæk Bruno, Vordingborg 1. 
Regionsmesterskab STS Resultat  
  Slutspil   Resultater og kampflytninger:
Peter Lyngdal Christensen, Grønforten 2, Ødis Kroge, 6580 Vamdrup, Tlf. 29 93 91 17
peter ¤ krolf.dk
Region Sydjylland
1. div. SJY Slutspilsplan  Stilling
Nr. 1 i hver pulje til DM slutspil.
Nr. 4 og 5 i puljerne rykker ned.
1. div. pulje A Turneringsplan
Stilling DKK 1, KØK 5, ViGo'e 2, Kongeå 1, Agrarerne 4. 
1. div. pulje B Turneringsplan
Stilling Slotsbyen 6, Agrarerne 3, Lundsmark 1, KØK 2, Agrarerne 2.
  Slutspil   Resultater og kampflytninger:
Lene Henriksen, Grønforten 2, Ødis Kroge, 6580 Vamdrup, Tlf. 29 92 91 17
Lene ¤ krolf.dk
2. div. SJY Slutspilsplan Stilling

De 4 puljevindere rykker op.
Nr. 4 og 5 rykker ned.

2. div. pulje A Turneringsplan
Stilling  KØK 4, Slotsbyen 3, SIS 2, Tirslund Gul, Petersminde.
2. div. pulje B Turneringsplan
Stilling  Slotsbyen 5, DKK 2, Madholdet 1, Tirslund Blå, Lundsmark 3.
2. div. pulje C Turneringsplan
Stilling  KØK 7,  Hullet, Lundsmark 2, Slotsbyen 4, Tirslund 3.
2. div. pulje D Turneringsplan
Stilling  Slotsbyen 1, Bevtoft 1, Christiansfeld 1, KØK 9, Agrarerne 7.
 NB: Bjert Strand trækker holdet og erstattes af et benådet hold fra 2. div (Agrarerne 7).
   Slutspil   Resultater og kampflytninger:
Lene Henriksen, Grønforten 2, Ødis Kroge, 6580 Vamdrup, Tlf. 29 92 91 17
Lene ¤ krolf.dk
3. div. SJY Slutspilsplan Stilling

De 6 puljevindere plus de 2 bedste nr. 2 rykker op.
Ingen ned.

3. div. pulje A Turneringsplan
Stilling Lundsmark 4, Tønder 2, Madholdet 4, Agrarerne 8, Odin 1, Slotsbyen 7. 
3. div. pulje B Turneringsplan
Stilling SIS 1, Lunderskov 3, Odin 2, Tirslund 4, Agrarerne 1, Madholdet 3. 
3. div. pulje C Turneringsplan
Stilling VKK 3, Lunderskov 4, Seest BK 1, ViGo'e 3, Snigskytterne 2, KØK 8. 
3. div. pulje D Turneringsplan
Stilling Agrarerne 5, Tønder 1, Brørup, Lunderskov 1, Rødding 2, Slotsbyen 2. 
3. div. pulje E Turneringsplan
Stilling Køllerne 1, ViGo'e 1, VKK 1, KØK 3, Snigskytterne 1, Lunderskov 2. 
3. div. pulje F Turneringsplan
Stilling Bevtoft 2, Hjerndrup, Christiansfeld 2, Seest BK 2, Agrarerne 6. 
  Slutspil Extra op  Resultater og kampflytninger:
Ole Reeckmann, Humlevænget 6, 6000 Kolding, Tlf. 20 20 75 89
Ole ¤ olvi.dk
Dagliga 1 SJY Slutspilsplan Stilling

De 2 puljevindere i slutspil med vinderen fra Fyn.
Nr. 5 og 6 rykker ned.

Dagliga 1 A Turneringsplan
Stilling Odin C, Kongeå A, Køllerne B, Madholdet B, Lundsmark A, Christiansfeld A.
Dagliga 1 B Turneringsplan
Stilling Odin D, Køllerne C, Tirslund A, Madholdet A, Rødding C, Kolding KFUM.
  Slutspil   Resultater og kampflytninger:
Lene Henriksen, Grønforten 2, Ødis Kroge, 6580 Vamdrup, Tlf. 29 92 91 17
Lene ¤ krolf.dk
Dagliga 2 SJY Slutspilsplan Stilling

De 3 nr. 1 rykker op plus bedste 2'er.
Nr. 5 rykker ned.

Dagliga 2 A Turneringsplan
Stilling Odin E, KØK A, Rødding B, Agrarerne A, Lunderskov A.
Dagliga 2 B Turneringsplan
Stilling KØK C, Køllerne A, Rødding D, Odin A, Christiansfeld C.
Dagliga 2 C Turneringsplan
Stilling Madholdet C, Egen A, Odin B, SIS A, Lunderskov B.
  Slutspil Extra op 

Resultater og kampflytninger:
Lene Henriksen, Grønforten 2, Ødis Kroge, 6580 Vamdrup, Tlf. 29 92 91 17
Lene ¤ krolf.dk

 Dagliga 3 SJY Slutspilsplan   Stilling De 2 nr. 1 rykker op plus bedste 2'er.
Ingen nedrykning. 
Dagliga 3 A Turneringsplan
Stilling KHL, VKK A, VUF A, Christiansfeld B, Kongeaa B.
Dagliga 3 B Turneringsplan
Stilling KØK B, Agrarerne B, Odin F, VUF B, Christiansfeld D, Egen B (disp.) 
  Slutspil  Extra op Resultater og kampflytninger:
Lene Henriksen, Grønforten 2, Ødis Kroge, 6580 Vamdrup, Tlf. 29 92 91 17
Lene ¤ krolf.dk
Pokalturneringen
Pokal Turneringsplan
Grafisk Artikel om pokalturneringen.
     

Resultater og kampflytninger:
Peter Lyngdal Christensen, Grønforten 2, Ødis Kroge, 6580 Vamdrup, Tlf. 29 93 91 17
peter ¤ krolf.dk

Flere dokumenter

Her er et tip til hvad en holdkaptajn skal bruge, ud over turneringsplan og holdkort som står længere oppe på siden.

Regler - Både Spilleregler (De lange regler) og Turneringsreglement.
Kaptajnsliste.
En frisk kørselsbeskrivelse til årets modstandere.

Man kan finde alt til holdturneringen under menupunktet "Dokumenter" og derefter vælge fanen "Holdkrolf".

     

  

Login

Krolfermenu

Sponsorer

Klik på logo
Støt vores sponsorer,
de støtter os.